PRODEJ DOMU Madalena do Mar

Informace čtěte níže

Nemovitost se nachází v Madalena do Mar na jižním pobřeží

Krásný dům v madeirsko-řeckém stylu, u kterého proběhla kompletní rekonstrukce, se nachází nedaleko pláže Madalena do Mar, poblíž koryta řeky a jejího ústí do oceánu. Na pobřeží Madalena do Mar najdete veškeré zázemí pro celodenní příjemný pobyt na pláži. Velké parkoviště, převlékárny, sprchy, toalety a samozřejmě nechybí ani restaurace s občerstvením a lehátky.

O městečku na jižním pobřeží, které je známé především největší banánovou plantáží na ostrově, se dozvíte níže. 

Tato oblast patří s nejvyšším počtem slunečných dnů v roce k nejteplejším na Madeiře.

Více o nemovitosti

Nemovitost o rozloze 346 m2 se skládá z dojpodlažního domu a zahrádky, jejíž část můžete využít k dobudování parkovacího stání. Dům je zasazen v zeleni mezi banánovníky a spodní část zahrádky s venkovním krbem je navíc stíněná porostem pipinely. Z vrchní terasy je naopak krásný výhled na oceán a protější hornatou část kaňonu v jehož údolí je koryto řeky.

Dům má dvě ložnice, obývací místnost, kuchyň a sociální zařízení. Přestože není příliš velký, je velmi útulný. První patro (kuchyň + obývací místnost) je propojeno s velkou venkovní terasou. Naopak přízemí, kde se nachází sociální zařízení a 2 ložnice, je vkusně propojené s venkovními prostory na zahradě.

Nemovitost s velmi dobrou dostupností po asfaltové komunikaci se nachází na konci slepé ulice v nadmořské výšce 250 m. Dobrá dostupnost je jak na pláž vzdálenou přibližně 2 km, tak na rychlostní komunikaci ( 1,5 km), kterou se snadno dostanete do hlavního města ostrova, Funchalu. Vzdálenost od domu do Funchalu je pouhých 26 km, na letiště 44 km a dálnice vede až na východní cíp k poloostrovu Sao Lourenco.

Po jižní spojce se již pohodlně dostanete díky nově vybudované komunikaci až do západního cípu Madeiry – Ponta do Pargo.

Vhodné na trvalé bydlení a nebo jako prázdninový dům

Tato nemovitost je také velmi vhodná pro zájemce, kteří hledají prázdninový dům. Její velikost obytné plochy se zahradou je nenáročná na údržbu. Pokud nehledáte velký pozemek, ale také nechcete pouze apartmán bez kousku zeleně, je menší dům se zahrádkou ideální volba. Kompletní rozsáhlá rekonstrukce, která proběhla v posledních dvou letech, vám také zaručí pár let zcela minimální údržby. Z původního kamenného domku zůstaly jen kvalitní obvodové zdi. Kompletně nové jsou všechny instalační rozvody, trámy, podlahy a střecha.

Půdorysy

Více o lokalitě a městečku Madalena do Mar

Obec je obklopena skalnatými svahy a nabízí nádherný výhled na vysoké útesy i úzké protáhlé pobřeží.
Je obklopena zelenými banánovými plantážemi, které zasahují daleko do vnitrozemí. Kromě dlouhé oblázkové pláže vede podél vesnice krásná pobřežní silnice.

Madalena do Mar má největší banánovou plantáž na ostrově Madeira. Každý rok se tam koná velký banánový festival věnovaný tomuto lahodnému produktu, na kterém se dozvíte vše o originálním a tradičním způsobu pěstování. Pro město je to velmi významná kulturní událost.

Madalena do Mar byla založena v roce 1450 Henrique Alemão (Henry Němec). Existuje podezření, že Henrique Alemão byl skutečně polským králem Ladislavem III., ale svou pravou královskou identitu popřel a po porážce v bitvě u Varny (1444) požádal portugalského krále o azyl. Až do své smrti žil inkognito v Madalena do Mar, nejspíš u domu s erbem pod kostelem.

Rota da Banana v Madaleně a produkce banánů na ostrově

Rota da Banana se skládá ze tří krátkých tras: RB1, RB2 a RB3. Celkově se jedná o nenáročnou procházku dlouhou cca 1,5 km. Po celou dobu procházíte přímo po hustě porostlých banánových plantážích. Procházka je zábavná a příjemná v horkých letních dnech, kdy vám banánové listy vytvoří příjemný stín a chládek. Po cestě vidíte nejen kilometry banánovníků, ale také okolní útesy a autentickou vesnici Madalena do Mar jejíž pobřeží omývá oceán. Pokud si chcete projít jen jednu krátkou túru, doporučuji projít RB1, protože má největší rozmanitost. Byla to jediná cesta, která vede také podél levády.

Přestože se produkce banánů na ostrově zdá obrovská, je určena pouze pro Madeiru. Jen malá část směřuje do Portugalska a Španělska.

Madeira kdysi vyvážela banány do celé Evropy. Dokud nebyly banány na aukcích odmítnuty, protože podle Evropské unie musí splňovat určitou délku a zakřivení. Jestli chcete vyzkoušet lahodnou chuť typicky madeirského banánu, neměli byste je při návštěvě stihnout ochutnat.

Můžete zvolit čerstvé banány nebo tepelnou úpravu v kombinaci s mořskou rybou. Typickým jídlem na Madeiře je Espada com banán. Jedná se o překvapivou kombinaci madeirského banánu s černým mečounem, který se loví z hlubin Atlantského oceánu.

Nemovitosti je vzdálená od pláže, restaurací a banánových plantáží  pouhé 2 km. Od okresního města Ponta do Sol 7,5 km.

Leváda Nova a Moinho v Ponta do Sol

Levády Nova a Moinho se nachází v Ponta do Sol pod kterou také spadá Madalena do Mar. V tomto větším okresním městě najdete také veškerou občanskou vybavenost. Město se rozprostírá od oceánu až do hor a kaňonu. Většina domů je tak vystavěná ve svazích a vedou k nim velmi strmé cesty tvořené hustými serpentinami. Taková cesta vás také dovede do výchozího bodu Igreja da Lombada odkud začíná trasa po dvou levádách.

Velmi známá a turisty vyhledávaná trasa po levádě Moinho (v nižší nadmořské výšce) směrem do kaňonu a levádou Nova (ve vyšší nadmořské výšce) zpět směrem k oceánu, patří mezi TOPky na ostrově. Trasa je nenáročná s krásnými výhledy, ale nedoporučuji těm, kteří mají nepříjemné pocity z výšek. Užijete si na ní také tunely a vodopády.

Více informací se dočtete v článku na blogu a ve videu.

Madalena de Mar je vyhledávaná těmi, kteří chtějí na jižní část ostrova kvůli více slunečním dnům, ale zároveň touží po klidném méně rušném místě. Zájem pro tuto oblast stoupá nejen u domorodců, ale i cizinců.

Jestli si také pohráváte s myšlenkou přestěhovat se na tento úžasný ostrov nebo byste třeba tady jen chtěli investovat do nemovitosti a tato lokalita Vás zaujala, může být tato nabídka nemovitosti pro vás zajímavá.

CENA ZA NEMOVITOST 350.000,- €

Pokud jste se rozhodli o koupi nemovitosti na Madeiře, musíte ještě počítat s daní IMT, která se počítá z prodejní částky dle tabulek a s roční daní IMI, která se počítá z katastrální ceny nemovitosti. Se všemi potřebnými dotazy se můžete na nás obrátit na

tel: +420 603 142 124 česky,  +420 602 321 884 anglicky  nebo na email: info@madeiraisland.cz

Nabídka dalších nemovitostí na ostrově Madeira

Dům Ponta Delgada 350.000 €
Dům Ponta Delgada u oceánu 549.000 €
Pozemek Sao Paulo 1.510m2 75.000 €
Translate »
Přejít nahoru