PRODEJ DOMU Ponta Delgada

Informace čtěte níže

Nemovitost se nachází v Ponta Delgadě na severním pobřeží

Ponta Delgada, malé město nacházející se na severním pobřeží ostrova, má veškerou důležitou infrastrukturu dostupnou pěšky nebo na kole.

Dům se nachází v klidné ulici přímo v centru městečka blízko oceánu. V této části najdete také několik malých obchůdků, stejně jako restaurace, kostel a veřejné koupaliště s restaurací přímo u Atlantského oceánu. Tam si také můžete zaplavat a odpočinout ve slané vodě po procházkách v horách, k nimž vás bude svojí krásou vybízet blízkost pohoří Boa Ventura. Tam najdete stezky do hor, ale i krásné levády.

Naleznete zde i mateřskou školku, základní školu, čerpací stanici, zdravotní středisko, lékárnu a vše potřebné, pokud byste se rozhodli pro usazení na trvalé bydlení. Více o lokalitě se dočtete níže.

Více o nemovitosti

Pohled z vrchní terasy na oceán i na hory

Nemovitost o rozloze 425 m2 se skládá z dvoupodlažního domu a zahrádky. Velká část kolem domu je vybetonovaná. Dva úseky kolem zídek jsou ponechány pro pěstování plodin a okrasných rostlin. V přední části, která sousedí s pouličním chodníkem můžete betonovou plochu využít k dobudování parkovacího stání, které je již schválené. 

Na zahrádce je vzrostlá mandarinka, papája, fíkus, banánovník, pár drobných okrasných rostlin, ale také kvetoucí kamélii. Vybetonovanou plochu za domem lze využít k venkovnímu posezení s možností přistavění pergoly nebo tuto plochu můžete naopak zatravnit. Pozemek je ohraničen ze tří stran zídkou, což zaručuje soukromí. Z přední strany je nemovitost od ulice oddělena nízkou zídkou v kombinaci s hliníkovým plotem a brankou. Jedna zídka sousedí s levádou. Dům se nachází v klidné ulici spolu s dalšími hezkými nemovitostmi, které mají také udržované okolní zahrádky. Z vrchní terasy je výhled jak na oceán, tak na okolní hory.

Dispozice domu:

Spodní patro se skládá ze dvou větších místností z nichž obě mají velké dvoukřídlové částečně prosklené dveře. Ve spodní části se nachází kuchyně a sociální zařízení. Prostor pod schodištěm jde využít jako malý sklad ke kuchyni. Z kuchyně je vchod do zadní části zahrady, který lze zastínit pergolou.

Vrchní patro má 3 pokoje, dva z nich s velkými vestavěnými skříněmi, menší místnost s oknem kterou lze využít na šatnu a sociální zařízení. Z jedné místnosti jsou také velké křídlové částečně prosklené dveře na vrchní terasu. Dům je napojený na všechny dostupné inženýrské sítě které v Ponta Delgadě jsou. Internet lze zřídit přes optický kabel. 

Video - co z fotek nebo inzerce nepoznáte, když kupujete nemovitost v lokalitě kterou vůbec neznáte.

Kuchyně
1 pokoj s vestavěnými skříněmi
Spodní patro 2 stejně vypadající pokoje
2 pokoj bez vestavěných skříní s terasou
Vrchní patro chodba
3 pokoj s vestavěnými skříněmi

V roce 2023 byla renovovaná dřevěná kuchyně, všechny interiérové dřevěné dveře a také zábradlí. Spotřebiče – lednice, varná deska, trouba a myčka jsou nové nepoužité. Celý dům je vymalovaný a nachystaný k okamžitému nastěhování.

Vhodné na trvalé bydlení anebo na pronájmy

Tato nemovitost je velmi vhodná pro zájemce, kteří hledají prázdninový dům, kdy ho budou část roku využívat sami a zbytek roku budou chtít nemovitost pronajímat. V posledních letech jsou domy v klidné části ostrova velmi vyhledávané. Turistům, kteří sem míří především za krásou přírody, turistickými trasami a také klidem, je severní část ostrova bližší než jeho rušná jižní část. Poloha nemovitosti s nízkou nadmořskou výškou a blízkostí oceánu, ale i hor, může být pro mnohé investory velmi zajímavá. Pozornost si může však najít i u lidí, kteří hledají klidné trvalé bydlení a nejsou odkázáni na práci ve velkoměstě, které se nachází na druhé straně ostrova. Každodenní dojíždění za prací tudíž nemusí být z tohoto místa komfortní. Ideální je také pro penzisty.

Vrcní koupelna s wc a bidetem
Schodiště
Spodní sprchový kout s wc

Více o lokalitě a městečku Ponta Delgada

Ponta Delgada je také známá svým specifickým mikroklimatem, především jeho část zasahující jako poloostrůvek hlouběji do oceánu. Je totiž více ovlivněná golfským proudem, který udržuje v jednotlivá roční období stabilnější teplotu. Pokud se tedy nemovitost nachází právě v těchto místech i v zimním období zde bude tepleji než například na jižní části ostrova ve vyšších polohách.

Naopak v létě zde nejsou taková vedra jako na jihu. Proto je i tato oblast vyhledávaná nejen znalými domorodci (dům zde vlastní také prezident Madeiry), ale v posledních letech získává na popularitě i u cizinců. Je vzdálená od hlavního města Funchalu cca 70 km, což je nevýhoda pro ty jenž hledají pracovní příležitost ve velkém městě a naopak těm, kteří hledají klid v důchodovém věku nebo těm, kteří pracují z domu (online podnikatelé, spisovatelé atd.) tato lokalita bude maximálně vyhovovat. Je zde klid a mnohem čistější vzduch než na jihu ostrova.

Historická zmínka vzniku městečka Ponta Delgady

Farnost Ponta Delgada se nachází přibližně 6 kilometrů od okresního města Sao Vicente, pod jehož správu spadá. Jeho patronem je Dobrý Pán Ježíš, oslavovaný první lednový den, jehož obraz se podle legendy objevil na pláži v roce 1940. První zářijový víkend se slaví velký festival, na počest Nejsvětější svátosti, známější jako „Arraial do Bom Jesus“, za účasti poutníků z celého ostrova, jehož tradice sahá až do 17. století. Zakladatel této vesnice zemřel 1. dubna 1507 a je pohřben ve farním kostele, kde je uložen i jeho vnuk António de Carvalhal, urozený panoš z rodu El Rei, který zemřel 15. července 1598, Právě zakladatel této vesnice zde založil poustevnu zasvěcenou Senhor Bom Jesus. Město však bylo známé také jako Corte do Norte, protože zde po staletí žily starobylé a šlechtické madeirské rodiny, které vlastnily domy.

Když se budete procházet městečkem uvidíte doposud velké honosné domy s velkými zahradami. Což vás utvrdí v tom, že již v dobách minulých se sem soustředila bohatší vrstva. V Ponta Delgadě je také přístav, který se dříve využíval pro účely nakládky vypěstovaných plodin.

V původní části městečka, která se nachází na malém poloostrůvku najdete u pobřeží již zmíněný kostel, koupaliště se slanou vodou a bývalý přístav. Jsou zde vybudované masivní vlnolamy, které chrání některé části pobřeží od velkých vln, jenž mnohdy dosahují několika metrů.

V této farnosti s bohatou a úrodnou půdou hrálo zemědělství vždy vedoucí roli v místním hospodářství. Pšenici, která byla zpočátku hojnou zemědělskou produkcí, nahradila produkce cukrové třtiny. Obojí se zpracovávalo v mlýnech u řeky, které jsou nyní již zcela v troskách a nachází se u pobřeží pod Boa Venturou.

Madeirský cukr však podlehl řadě okolností, které jako celek přispěly k poklesu produkce, jako tomu bylo i v případě pěstování obilí. Roli vždy hrála nejen konkurence stejných plodin z jiných oblastí, ale také klimatické změny. Obyvatelstvo ostrova tak hledalo jiné náhradní plodiny, takže od konce 16. století začala hrát důležitou roli pěstování vinné révy.

Rybolov byl svého času také důležitou oblastí v bilanci místní ekonomiky, v současnosti má však pouze regionální význam.

Ponta Delgada je nyní rozdělena na několik oblastí. Spodní a původní část s nadmořskou výškou do 120 mnm se rozprostírá na zmíněném slunném poloostrůvku. Nachází se zde kostel, koupaliště a většina infrastruktury.

Další tři oblasti se nazývají Lombada 1, 2 a 3, se rozprostírají na vyvýšenině nad původní nejstarší částí. Poskytují větší výhled po okolní krajině, protože se nachází od nadmořské výšky 120 m a výš, přičemž některé části nejsou jen na slunných plošinách, ale zasahují více do hor. Zde už se vliv specifického mikroklimatu, proto neprojevuje.  

CENA ZA NEMOVITOST 350.000,- €

Pokud jste se rozhodli o koupi nemovitosti na Madeiře, musíte ještě počítat s daní IMT, která se počítá z prodejní částky dle tabulek a s roční daní IMI, která se počítá z katastrální ceny nemovitosti. Se všemi potřebnými dotazy se můžete na nás obrátit na

tel: +420 603 142 124 česky,  +420 602 321 884 anglicky  nebo na email: info@madeiraisland.cz

Nabídka dalších nemovitostí na ostrově Madeira

Dům Ponta Delgada u oceánu 549.000 €
Dům Madalena do Mar 350.000 €
Pozemek Sao Paulo 1.510m2 75.000 €
Translate »
Přejít nahoru