Cesta na Madeiru přes Norimberk

Z ČR Flixbusem do Norimberku a z Norimberku přímým letem od společnosti Ryanair do Funchalu

Letištní hala
Letištní hala

Výhody:

  • Nižší náklady
  • Autobus do Norimberku jede z několika měst ČR

Nevýhody:

  • O něco málo delší cesta
  • Jazyková bariéra v Norimberku pokud neovládáte němčinu či angličtinu

Proč tak složitě?

Důvodem jsou mnohem nižší náklady než s českými aerolinkami (Smartwings – CSA) a to hlavně v případě, že si nechcete zrovna kupovat zpáteční letenku, a nebo jedete z Moravy či z Jižních Čech, protože odsud byste se museli dostat stejně nějak na letiště (další náklady navíc za parkoviště, pokud byste jeli autem).

V letní prázdniny rostou ceny letenek do „astronomických výšek“ a kupodivu se drží ve vysokých cenách i teď na podzim, takže jedno-cestka (pokud nevíte kdy se budete chtít vracet zpět) Praha – Funchal vám může „koštovat“ až 10.000,- Kč/ osoba + náklady na cestu z vašeho místa bydliště do Prahy.

Kdežto Norimberk – Funchal třeba jen pouhých 1.000,- Kč/osoba + 10 kg zavazadlo 500,- Kč + Flixbus Norinberk – např. Brno 800,-Kč = 2.300,- a to je oproti 10.000,- + opravdu rozdíl. Navíc pokud už jedete 2, určitě se to vyplatí.

A tady se spoustu z nás zastaví…no a jak se tam domluvím, kdyby něco…, kde se tam budu motat…co když mi ujede navazující spoj.

Tak riziko může vzniknout vždy, ale to si zbytečně do hlavy nedávejte 😉. Máte Google překladač (pokud nemáte stáhněte si do mobilu nebo najdete přes vyhledávač když máte data), kdyby náááhodou jste se potřebovali přece jen na něco zeptat. Jinak zde cestu podrobně popíšu tak, že určitě trefíte. Pro ještě větší váš klid můžete mít přítele na telefonu, který ovládá němčinu nebo angličtinu.

V ČR si jistě poradíte. Pokud zadáte na stránkách Flixbus výchozí stanici např. Brno, ukáže se vám adresa: Benešova tř. hotel Grand a mapa zastávky kde budete chtít nastupovat. Autobus míří po dálnici do Prahy, tam vás čeká přestup na stejné zastávce Praha UAN Florenc vystoupíte a nastoupíte na navazující spoj. Někdo může ocenit, že se aspoň trochu protáhne.

Nástupní stanice do metra
Mapa v metru

V Norinberku vysednete na malém autobusovém nádraží ZOB Kate-Strobel-Strasse, které má cca 6 nástupišť hned vedle sebe a dáte se doprava kousek po hlavní ulici, kde narazíte po pár metrech na vchod do podzemního Metra. Lístek zakoupíte v automatu (můžete platit kováky eu nebo kartou), který je u vchodu do metra. Stačí koupit nejlevnější jízdenku na 30 minut a pojedete na konečnou červené trasy U2. Konečnou poznáte lehce, je tam na informační ceduli namalované letadlo 😊.

Stanice z které budete vyjíždět se jmenuje Hauptbahnhof a projedete 8 stanic, jak jsem již zmínila na konečnou – Flughafen. Z metra vystoupíte a jste přímo u letištní haly. Mrknete na odlety a protože jste si jistě udělali check-in online – přes internet (u Ryanairu je to spíš nutnost ať neplatíte na letišti poplatky navíc) předem a hlavně pokud nemáte zavazadlo do podpalubí a jen na palubu, jdete zrovna na security. Když projdete kontrolou (pro ty kdo neví – jídlo mít můžete, tekutinu max do 100 ml jinak budete muset vše co neprojde hodit do koše) už se koukáte jen na ceduli, kde (číslo vchodu) budete nastupovat do letadla.

Výhoda check-in online je i v tom, že máte již letenku u sebe (buď staženou v mobilu nebo tištěnou na papíře, pokud máte doma možnost vytisknout) víte číslo sedadla a také na letiště nemusíte dorazit tak brzy, pokud nemáte tedy zavazadlo k odbavení do podpalubí.

Případné dotazy prosím směřujte přes moji fcb stránku Madeira-Maja Sol a ne pod tímto článkem. Inspirační videa na treky na Madeiře najdete na mém You Tube kanále „Na cestě poznání“ v playlistu Madeira.

Od prosince 2022 se můžeme těšit na pravidelné nedělní lety z Vídně se společností Wizz Air, kam se zase dostaneme pohodlně vlakem přímo na letiště, ale to až v příštím článku.

Více přímých letů na Madeiru, i když jsou z okolních států ČR snad i „donutí“ něco udělat s extra vysokou cenou české aerolinky CSA-Smartwings.

Ještě jeden TIP

Pokud budete mít v Norimberku dlouhé čekání a nechcete ho trávit po restauracích a obchodech udělejte si procházku k jezerům Volkspark Dutzendteich. Mezi jezery jsou krásné klidné stezky, máte možnost vidět spoustu ptáků (nejvíce bylo volavek), je tam velký amfiteátr, park kde se konají koncerty pod širým nebem, lunapark a největší jezero slouží ke koupání. Možnost půjčení lodiček, šlapadel atd. Po cestě k těmto jezerům můžete navštívit Kath. Pfarrei Herz Jesu a nebo shlídnout jiné historické stavby. Nám nakonec čekací doba 6 hodin byla ještě málo 😊.

V budově Hauptbahnhof kde je vlez do podzemního metra, ale také spoustu obchodů, restaurací se také nachází úschovna zavazadel. Najdete ji v podzemním podlaží vedle Lidlu a funguje tak, že tam šoupnete zavazadla, zavřete, hodíte 3-5 eu (podle velikosti boxu) vezmete klíč a můžete vyrazit na courání po městě. Tato cena je na 24 hod. a do většího boxu za 5 eu se vám v pohodě vlezou 2 ks – 10 kilové kufry + nějaké svršky.

Olá Maja

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Přejít nahoru